Francouzská umělkyně narozená v roce 1966 poblíž Lyonu, představitelka hnutí singularismu.

„Můj umělecký vesmír je symbolický, snový, poetický.“

Po studiu užitého umění pracovala jako textilní návrhářka v Lyonu, později se specializovala na návrhy vizuálních řešení užitných prostor. V roce 2003 ze zdravotních důvodů zahájila dlouhodobou terapeutickou práci. Rozhodující roli v jejím uzdravení sehrál vlastní umělecký projev.

„Uvědomila jsem si, že je pro mě životně důležité přejít od dosavadních pracovních činností k vlastní umělecké tvorbě, které se věnuji dodnes.“

Své obrazy prezentuje od roku 2006 a své kresby od roku 2017 ve Francii i v zahraničí na skupinových či samostatných výstavách.

„Snové kompozice vytvořené inkoustovou kresbou s neuvěřitelnou pečlivostí, v nichž hraje svou roli i ta nejjemnější linka a každá drobná tečka, představují podivné chiméry propojující ženy, muže, zvířata a dokonce i „potápěče“, vymyšlené krajiny, které zná jen ona, ale které nám přesto připadají okamžitě povědomé; lehké probublávání násilí a něhy.

Alchymistka chaosu, víla a čarodějnice, Florence Joly, nás vrací do našich snů a bere nás na neuvěřitelné, poklidné cesty. Její umění, které dovede na chvíli rozehnat mlhavý opar našich všedních životů, sice vypovídá jen o ní, vypráví o jejích skrytých bolestech, přesto v každém z nás rezonuje a odhaluje nám naše vlastní nitro.”

Emile Brami, spisovatel a majitel galerie, červen 2018

„Florence se ve své tvorbě zabývá skutečnou alchymii, z níž vychází její vlastní poetika. Je svými vrstevníky laskavě přezdívaná jako „krajkářka“, mohli bychom přidat „Šehereziánka“, ta, která v nás vzbuzuje touhu poslouchat vyprávění příběhů, které v nás její kresby otevírají, tisíc a jednu noc. Jejich životodárná esence je vystavěna z mnoha drobných detailů, které dohromady tvoří celistvý umělecký ekosystém.”

Michel Cadière, umělec, 2018

Florence Joly Znojmo 2023
Instalace 20.12.2023
Detail z instalace
Magic Circus, 2021
Císařovna, z cyklu tarotových karet, 2023
Rosé thérapie, 2023

Webové stránky autorky
florencejolyart.com

Facebook
FlorenceJolyArtSingulier